Podpora a servis

Pokud si pořizujete fotovoltaickou elektrárnu měli byste přemýšlet i o tom, kdo Vám bude zajišťovat její pravidelnou údržbu a servis.

Naše služba nekončí jen nainstalováním a zprovozněním elektrárny. Pravidelně každou fotovoltaickou elektrárnu online monitorujeme.

Většinu problémů s Vámi vyřešíme online, často se jedná jen o nevhodné nastavení systému, které snadno odhalíme a následně opravíme přes monitorovací systém. Pokud se jedná o vážnější poruchu, vyšleme k Vám našeho technika, který Vám poruchu opraví.

Instalované komponenty vybíráme pouze od kvalitních a spolehlivých dodavatelů, které působí na trhu již dlouhou dobu, právě proto, abychom Vám dokázali zajistit dlouhodobý servis.

V případě problému napište email na servis@vapos-solar.cz nebo volejte na telefonní číslo 731 449 902.

Nejčastější dotazy k fotovoltaice

Jaká je cena za fotovoltaickou elektrárnu? Více Méně

Přesnou cenu fotovoltaické elektrárny nelze stanovit „od stolu“ bez předchozí návštěvy našeho obchodního zástupce. Cena záleží na mnoha faktorech např. počtu instalovaných modulů, kapacitě baterií, typu střešní konstrukce, současného stavu vašeho rozvaděče apod. Proto je nutná nejprve návštěva našeho pracovníka, který všechny faktory, které ovlivňují výši ceny posoudí a udělá Vám přesnou nabídku na míru. Cena za fotovoltaiku po odečtení dotace se většinou pohybuje od 150 tis. Kč do 300 tis. Kč.

Kolik průměrně ročně ušetřím na energiích? Více Méně

To záleží na tom, jakou máte roční spotřebu elektřiny, a za jakou cenu elektřinu nakupujete. Ročně můžete ušetřit 10 tis. Kč, ale třeba také 60 tis. Kč.

Jaká je návratnost investice? Více Méně

Doba návratnosti vaší investice se odvíjí od spotřeby elektřiny, vaší ceny za elektřinu, a od pořizovací ceny za fotovoltaiku. Pro přesný výpočet můžete využít výpočetní nástroj uvedený na stránkách Nová zelená úsporám na tomto odkazu.

Můžu střídač s bateriemi instalovat do garáže? Více Méně

Střídač s bateriemi doporučujeme instalovat do vytápěných místností, kde teplota neklesne pod 10 °C, pokud toto vaše garáž splňuje není s instalací žádný problém. Typicky se střídače s bateriemi instalují do technických místností, zádveří, chodeb, sklepů anebo právě garáží.

Jsou baterie hořlavé? Více Méně

Baterie LiFePO4 (Lithium-železofosfátové), které instalujeme jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších baterií. Nemusíte se tedy bát, že by došlo k jejich samovolnému vzplanutí či explozi. Zároveň v sobě baterie nemají téměř žádný toxický materiál a neuvolňují nebezpečné látky nebo výpary. Tyto vlastnosti je činí vhodnými pro využití ve všech domácnostech.

Dá se fotovoltaickou elektrárnou topit v zimě? Více Méně

V našich podnebných podmínkách bohužel fotovoltaikou v zimě topit nelze. Výkon fotovoltaiky v zimním období není dostatečný. V zimním období má fotovoltaika nejnižší výkon z celého roku, dosahuje jen okolo 15 %.

Jak dlouho trvá instalace a zprovoznění fotovoltaické elektrárny? Více Méně

Samotná instalace fotovoltaické elektrárny trvá obvykle do jednoho týdne. Po instalaci fotovoltaické elektrárny se řeší další administrativní úkony, např. žádost o První paralelní připojení a nebo revize, to vše také vyřídíme za Vás. Elektrárna je zprovozněna po schválení Prvního paralelního připojení, kdy dojde k výměně elektroměru za 4Q elektroměr. Celý proces trvá obvykle okolo 3 měsíců.

Co znamená jednotka kWp (kilowatt-peak)? Více Méně

Kilowatt-peak udává nominální výkon fotovoltaického panelu v ideálních světelných podmínkách, při teplotě článků 25 °C.

Jaká je ideální orientace střechy? Více Méně

Ideální orientace střechy, na kterou se panely instalují je na jižní stranu. Panely, lze ale instalovat i na východní a západní stranu, v takovém případě Vám bude vaše FVE vyrábět více energie ráno a večer.

Jaký by měl být sklon střechy? Více Méně

Ideální sklon střechy pro instalaci fotovoltaických panelů je mezi 20° a 40°. Při instalacích na rovné střechy, zajistíme optimální sklon pomocí speciální konstrukce. Pokud nelze dosáhnout optimálního sklonu, není to zásadní problém, ztráty budou maximálně do 10 %.

Jak velkou fotovoltaickou elektrárnu si mohu nechat nainstalovat? Více Méně

Maximální výkon fotovoltaických panelů, které můžete na svoji střechu nainstalovat je od 24.1. 2023 stanoven na 50kWp. Pro výkon nad 50kWp je již potřebné vlastnit licenci na výrobu elektřiny.

Rád bych využil možnost financování, neztratím tím nárok na získání dotace? Více Méně

Ne, nemusíte se bát, způsob financování neovlivňuje nárok na dotaci ani výši dotace. Pokud budete chtít pomoct s financováním, rádi Vám s tím pomůžeme.